Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Kwartalnik KOMINIARZ POLSKI

kominiarz_polski_reklama_DRUK2

 

Sprawozdanie z prac w SNB

SNB

 

 

 

W dniu 18 października 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki w Warszawie odbyło się specjalne spotkanie poświęcone omówieniu projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego przesłanego do konsultacji publicznych przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. W spotkaniu brali udział przedstawiciele grup roboczych SNB oraz niezależni eksperci reprezentujący firmy oraz stowarzyszenia związane z branżą budowlaną. Środowisko kominiarskie było reprezentowane przez Korporację Kominiarzy Polskich. W toku prac konsultacyjnych KKP zgłosiła swoje uwagi do projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego. Przede wszystkim dotyczyły one uwzględnienia mistrza kominiarskiego w zapisach nowej ustawy jako uprawnionego do przeprowadzenia badań kontrolnych przewodów kominowych. W pierwotnej propozycji Ministra Infrastruktury i Budownictwa w  Kodeksie Urbanistyczno-Budowlanym mistrz kominiarski został całkowicie pominięty, zatem działanie na rzecz przywrócenia roli kominiarza w procesie budowy oraz użytkowania obiektów budowlanych należy obecnie do priorytetowych celów środowiska kominiarskiego. Zintensyfikowane w ostatnich miesiącach działania KKP w Stowarzyszeniu Nowoczesne Budynki mają na celu przywrócenie tej roli w zapisach nowej ustawy, która docelowo ma zastąpić obowiązujące Prawo Budowlane. Należy podkreślić, że wszystkie zgłoszone przez nas zmiany w projekcie Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego zostały jednogłośnie zaakceptowane przez grupę ponad 20 ekspertów zgromadzonych tego dnia w siedzibie SNB. Posiedzenie zostało zakończone deklaracją przedstawiciela SNB o przesłaniu do Ministra Infrastruktury i Budownictwa zatwierdzonych zmian projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego.

Piotr Rojek

 

Wprowadził - Stanisław Frydel

Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Aby znaleźć kominiarza, należy „kliknąć” wybrane województwo, a następnie wyszukać kominiarza na mapie obok lub za pomocą wyszukiwarki.

Ogólnopolski Rejestr Mistrzów Kominiarskich uprawnionych do okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na podstawie art. 62 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2016 roku  poz. 290 - z późniejszymi zmianami)

Kontakt

Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
Zarząd Główny

45-061 Opole ul. Katowicka 55
tel. 77 423 13 80
e-mail: zgkkp.opole@op.pl

NIP 754-10-96-297

KRS 0000076862

REGON  530567185

Adres profilu kwartalnika

"Kominiarz Polski" na Facebooku:

https://www.facebook.com/KominiarzPolski/

Partnerzy

Strony internetowe: RedSoft.pl