Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Kwartalnik KOMINIARZ POLSKI

kominiarz_polski_reklama_DRUK2

 

Kongres ESCHFOE

ESCHFOE

 

 

 

Kongres ESCHFOE


W dniach 24-28.08.2016 w San Zeno di Montagna we Włoszech odbył się kolejny Kongres Europejskiej Federacji Mistrzów Kominiarskich (ESCHFOE). Korporacja Kominiarzy Polskich była reprezentowana na tym Kongresie przez: mistrza kominiarskiego Waldemara Drożdżola – Prezesa Zarządu Głównego, mistrza kominiarskiego Jana Budzynowskiego – Wiceprezesa ds. technicznych, redaktora naczelnego kwartalnika „Kominiarz Polski” i mistrza kominiarskiego Krzysztofa Drożdżola, doktoranta w Politechnice Opolskiej, zastępcę redaktora naczelnego kwartalnika „Kominiarz Polski” – pełniącego funkcję dwujęzycznego tłumacza delegacji (angielski i niemiecki). Tegoroczny Kongres był niezwykle ważny; dotychczasowy prezydent ESCHFOE Hans Guenther Beyerstedt zakończył po czterech kadencjach swoją pracę. Kongres dokonał wyboru nowego prezydenta – został nim Oswald Wilhelm; oraz mianował Hansa Guentera Beyerstedta pierwszym Honorowym Prezydentem ESCHFOE. Korporacja Kominiarzy Polskich już od 2000 roku reprezentowała w ESCHFOE polskie kominiarstwo. Na dwanaście lat przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej Korporacja Kominiarzy Polskich stała się pełnoprawnym członkiem organizacji znajdującej się w strukturach unijnych i tak jest do dzisiaj. Osiągnięcia Korporacji w zakresie współpracy przy tworzenia prawa dotyczącego bezpieczeństwa pożarowego budynków, bezpieczeństwa użytkowników budynków, ochrony środowiska, oszczędności energii i regulacji zawodu kominiarskiego uzyskały niezwykle wysoką ocenę uczestników Kongresu. Jak podkreślił nowo wybrany prezydent ESCHFOE Korporacja Kominiarzy Polskich jest tą organizacją, która na swoim koncie odnotowuje autentyczne sukcesy w odróżnieniu od innych organizacji, gdzie częściej mówi się o tym, co chciałoby się osiągnąć czy też co należałoby zrobić. W dowód uznania decyzją Kongresu w roku 2020 Korporacja Kominiarzy Polskich będzie organizatorem Kongresu ESCHFOE, który naturalnie odbędzie się w Polsce.

 

Opracował Jan Budzynowski

 

Wprowadził - Stanisław Frydel

Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Aby znaleźć kominiarza, należy „kliknąć” wybrane województwo, a następnie wyszukać kominiarza na mapie obok lub za pomocą wyszukiwarki.

Ogólnopolski Rejestr Mistrzów Kominiarskich uprawnionych do okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na podstawie art. 62 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2016 roku  poz. 290 - z późniejszymi zmianami)

Kontakt

Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
Zarząd Główny

45-061 Opole ul. Katowicka 55
tel. 77 423 13 80
e-mail: zgkkp.opole@op.pl

NIP 754-10-96-297

KRS 0000076862

REGON  530567185

Adres profilu kwartalnika

"Kominiarz Polski" na Facebooku:

https://www.facebook.com/KominiarzPolski/

Partnerzy

Strony internetowe: RedSoft.pl